HomeLubuskie

Dożywocie za zabójstwo na strzelnicy

Dożywocie za zabójstwo na strzelnicy

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim skazał na dożywocie 24-letniego Maksymiliana S. za zabójstwo współwłaścicielki strzelnicy w Nietoperku w województwie lubuskim i próbę zabójstwa jej męża.

– Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, utrzymywał, że do zgonu kobiety doszło przypadkowo. Zaprzeczył też, by chciał zabić męża ofiary – powiedziała IAR rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim Lidia Wieliczuk.

Za zabójstwo kobiety sąd wymierzył oskarżonemu karę dożywotniego pozbawienia wolności, a za usiłowanie zabójstwa mężczyzny – 15 lat pozbawienia wolności. “Sąd wymierzył karę łączną – dożywotniego pozbawienia wolności” – podsumowała rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2019 roku na komercyjnej strzelnicy, prowadzonej przez małżeństwo w Nietoperku. 24-latek przyszedł tam postrzelać. Kobieta wydała mu pistolet. Po oddaniu kilku strzałów w tarczę, oskarżony skierował broń w jej kierunku i trzykrotnie pociągnął za spust.

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżony chciał uciec, jednak na drodze stanął mu mąż ofiary – emerytowany policjant. Wówczas sprawca miał próbować oddać strzały również w jego kierunku, ale zablokował się pistolet. Właściciel strzelnicy obezwładnił napastnika, a potem przekazał go w ręce policjantów.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/w moc/d Wj/

COMMENTS