HomeUSA

Donald Trump chce aby każdy Amerykanin mógł być tak leczony jak on (VIDEO)

Donald Trump chce aby każdy Amerykanin mógł być tak leczony jak on (VIDEO)

Prezydent Donald Trump oświadczył w środę, że chce aby każdy Amerykanin miał dostęp do takiej eksperymentalnej terapii, jakiej on zostal poddany oraz aby leki, które otrzymał były darmowe.

 

W krótkim filmie wideo nagranym w Ogrodzie Różanym Białego Domu prezydent oświadczył: “Chcę aby każdy otrzymał takie samo leczenie jak wasz prezydent ponieważ czuję się wspaniale i tak jakby perfekcyjnie”.

 

Swoją diagnozę określił jako “ukryte błogosławieństwo”.

Podczas pobytu w szpitalu wojskowym W Bethesda, w stanie Maryland, Trump, u którego wcześniej wykryto koronawirusa, był leczony – jak to określono – w drodze wyjątku eksperymentalną mieszanką przeciwciał firmy Regeneron.

 

Skuteczność tego leku w zwalczaniu wirusa nie została jednak udowodniona. Nie ma też na razie sposobów potwierdzenia czy lek wywołuje jakieś skutki i jakie.

 

W nagraniu Trump, tak jak poprzednio, zdawał się pomniejszać niebezpieczeństwo Covid-19 obiecując chorym, że “szybko poczują się lepiej, tak jak ja”.

 

Prezydent przebywał w środę krótko w Gabinecie Owalnym Białego Domu, gdzie m. in. otrzymał informacje o huraganie Delta, który zaatakował wybrzeża południowych stanów USA oraz o perspektywach pakietu stymulującego gospodarkę. W gabinecie przebywała jednak mniejsza liczba osób a dostęp do niego był ściśle ograniczony.

 

Według lekarzy Białego Domu prezydent robi postępy w rekonwalescencji.

 

Wciąż jednak brak jest dokładnych informacji o stanie jego zdrowia co powoduje niepewność kiedy będzie mógł powrócić do normalnej aktywności, w tym do kampanii wyborczej przed nieodległymi już wyborami.

 

Z uwagi na zakażenie koronawirusem Trump, który ubiega się o reelekcję, nie uczestniczy w spotkaniach wyborczych. Zapowiada jednak na Twitterze, że niedługo powróci na kampanijny szlak.(PAP)

COMMENTS