HomeDolnośląskie

Dolny Śląsk: Wiceburmistrz Dzierżoniowa znęcał się nad żoną? Zatrzymała go policja

Dolny Śląsk: Wiceburmistrz Dzierżoniowa znęcał się nad żoną? Zatrzymała go policja

Albert B., wiceburmistrz Dzierżoniowa, został w niedzielę zatrzymany przez policję. Wcześniej o interwencję mundurowych poprosiła żona samorządowca. Albert B. miał znęcać się nad kobietą. Burmistrz miasta natychmiast odwołał go ze stanowiska.

Informację o zatrzymaniu Alberta B. potwierdza prokurator Emil Wojtyra. Wylicza, że powodem zatrzymania było złożenie przez żonę wiceburmistrza doniesienie o znęcaniu się fizycznym i psychicznym.

 

– Mężczyzna usłyszał wczoraj prokuratorskie zarzuty. Nie przyznał się do winy, odmówił również poddania się badaniu alkomatem, choć istnieje podejrzenie, że był pijany. Policjanci podczas interwencji wyczuli od niego bowiem alkohol. Będziemy wnioskować o to by sprawę badała inna prokuratura – tłumaczy zastępca Prokuratora Rejonowego w Dzierżoniowie.

 

Nieoficjalnie wiemy, że chodzi o groźby karalne wobec żony, szarpanie jej oraz wulgarne obrażanie. W poniedziałek, zaraz po tym jak sprawa ujrzała światło dzienne, Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski odwołał swojego zastępcę z funkcji. Jak tłumaczył jego rzecznik powodem była utrata zaufania.

 

COMMENTS