HomePOLSKA

Dodatkowe 334 miliony złotych trafią do szpitali

Dodatkowe 334 miliony złotych trafią do szpitali

Dodatkowe 334 miliony złotych trafią do szpitali. Pieniądze otrzymają 373 placówki pierwszego i drugiego stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali. Przekazanie dotacji zapowiedział dziś minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. “Można powiedzieć, że jest to taki “milion plus” dla każdego z tych szpitali”. Zaznaczył, że są to kwoty uśrednione i będą one mniejsze i większe.

Minister Szumowski powiedział, że łączny wzrost ryczałtu dla tych szpitali wyniesie w tym roku ponad 800 milionów złotych. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński dodał, że jest to trzecia transza dodatkowego wsparcia finansowego. “To 9 procent zwiększenia ryczałtu dla szpitali pierwszego i drugiego stopnia, ale też 34 wysokospecjalistyczne procedury, który zostaną tymi podwyżkami objęte” – zaznaczył.
Minister Szumowski zapowiedział, że “przy wzrastających nakładach – szybciej niż ustawa “sześć procent” nakazuje – kolejne lata przyniosą kolejne poprawy i kolejne wzrosty wycen”.
Wiceminister Cieszyński dodał, że środki trafią do szpitali razem z transzą za wrzesień. O sposobie podziału dodatkowych środków decydować będzie dyrektor szpitala.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Zielenkiewicz/ap/kj

COMMENTS