HomeKultura

Do kin lada moment wejdą “Legiony”, a wcześniej “Piłsudski”

Do kin lada moment wejdą “Legiony”, a wcześniej “Piłsudski”

Jarosław Selin powiedział, że przez ostatnie trzy lata nie było sezonu, żeby się nie pojawił istotny, kinowy, fabularny film dotyczący historii Polski, wyprodukowany w kraju. Wiceminister kultury na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się w ten sposób do filmu “Legiony”, który będzie miał premierę 20 września tego roku.

“Nie ma takiej pustyni, jak była wcześniej, że prawie nic się nie tworzyło, jeżeli chodzi o polską historię” – mówił Jarosław Selin. Wiceminister zaznczył, że do kin lada moment wejdą “Legiony”, a wcześniej “Piłsudski”. Jarosław Selin ma nadzieję, że nie będzie już sezonu bez fabularnego filmu o polskiej historii.

„Legiony” to opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Film opowiada o młodych ludziach z legionowego pokolenia lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. Reżyserem filmu jest Dariusz Gajewski. Występują m.in.: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka, Jan Frycz, Borys Szyc i Antoni Pawlicki.

 

 

 

 

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/zr

COMMENTS