3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Dlaczego nie opublikowano wyroku TK ws. aborcji? Prymitywna odpowiedź Dworczyka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To nie premier publikuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego, publikacja zależy od Rządowego Centrum Legislacji – stwierdził we wtorek Michał Dworczyk, szef KPRM.

22 października TK orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z konstytucją. Orzeczenie te spowodowało, iż wielu miastach w Polsce trwają manifestacje.

2 listopada minął termin publikacji wyroku TK w Dzienniku Ustaw. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapytany został o to w TVN24 . – Oczywiście, że trzeba publikować wyroki Trybunału Konstytucyjnego, ale w tej chwili trwa pewna dyskusja i dobrze dać czas na dialog – stwierdził.

Najciekawsze jednak jest to, iż Dworczyk winę zrzucił na Rządowe Centrum Legislacji, bowiem według ministra to nie premier publikuje wyroki TK. – Publikacja zależy od Rządowego Centrum Legislacji – rzekł Dworczyk.

Tymczasem Rządowe Centrum Legislacji jest państwową jednostką organizacyjną podległą… Prezesowi Rady Ministrów, a więc wykonuje polecenia premiera…

tvn24/wiadomosci.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520