HomeUSADetroit

W Detroit po raz pierwszy w historii zawieszono flagę LGBT

W Detroit po raz pierwszy w historii zawieszono flagę LGBT

We wtorek władze Detroit po raz pierwszy w historii miasta wciągnęły na maszt flagę LGBT.

Flaga będzie powiewać przez cały czerwiec, który jest miesiącem LGBT. Wciągnięto ją na cztery dni przed startem Motor City Pride – dorocznego festiwalu środowiska LGBT, który odbywa się na Hart Plaza w Detroit.

– Stanowimy społeczność opartą na łączności, gdzie każdy się liczy i może wnieść swój wkład – powiedział James Craig, szef lokalnej policji, podczas wtorkowej uroczystości, w której uczestniczyło ok. 150 osób.

Craig przypomniał, że Detroit już w latach 70. ubiegłego stulecia wprowadziło przepisy zakazujące dyskryminacji przeciwko gejom, lesbijkom i biseksualistom, a niespełna 10 lat temu pojawiły się też zapisy chroniące osoby transpłciowe.

– Prawo to jednak za mało. Musimy trzymać się zobowiązań, jakie podjęliśmy, nawet jeśli czasem są one niepopularne – oświadczył.

Głos zabrała we wtorek także m.in. Stephanie White, dyrektorka wykonawcza organizacji Equality Michigan, która podkreśliła, że Detroit otrzymało najwyższą możliwą ocenę (100%) w indeksie mierzącym poziom akceptacji osób LGBT pod kątem prawa, dostępności usług itp.

(dr)

COMMENTS