HomePOLSKA

Debata przedwyborcza – eksperci od wizerunku radzą Ewie Kopacz i Beacie Szydło

Debata przedwyborcza – eksperci od wizerunku radzą Ewie Kopacz i Beacie Szydło

Najlepiej ubrać się na granatowo i panować nad emocjami. Przed debatą szefowej PO Ewy Kopacz i wiceprezes PiS Beaty Szydło specjaliści od wizerunku zdradzają, co może mieć znaczenie w odbiorze rozmówców.
Zbigniew Lazar ekspert do spraw wizerunku i reputacji radzi, żeby przede wszystkim zachować spokój. Przestrzega przed nadmierną agresją i nadmierną próbą zdyskredytowania. Zaznacza jednak, że należy przeciwnika zdyskredytować, a nawet pokonać, ale trzeba to zrobić “w białych rękawiczkach”. Ludzie oczekują bowiem od osoby, która ma zostać premierem, że nawet w chwili, gdy będzie musiała podjąć trudną decyzję, zrobi to w sposób “aksamitny” i taki, który społeczeństwo przyjmie.
Ważnym elementem jest kontakt wzrokowy – dodaje Andrzej Pomarański z Polskiego Stowarzyszenia Public Relation. Panie powinny w trakcie rozmowy na siebie patrzeć, żeby nie było wrażenia, że jedna drugą ignoruje – zapewnia specjalista, ale jak dodaje w momentach kluczowych, kiedy mówią coś ważnego powinny zwrócić się do widzów i spojrzeć w kamerę.
Agnieszka Świst-Kamińska stylistka zapewnia, że strój ma duże znaczenie w odbiorze całej debaty i przekonuje, że dobry do takiej rozmowy jest granatowy, dlatego, że kiedy patrzy się na ten kolor, czuje się spokój i bezpieczeństwo. Nie należy przesadzić z dodatkami, nie mogą być zbyt duże i zbyt błyszczące, bo wtedy odwracają uwagę od tego, o czym się mówi. Początek debaty o 20.

Natalia Żyto /IAR/jj

COMMENTS