HomePOLSKA

Czy PiS będzie do górników strzelać…?

Czy PiS będzie do górników strzelać…?

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel liczy na porozumienie rządu z górnikami. Wczoraj były prowadzone rozmowy na temat przyszłości górnictwa. Dziś negocjacje mają być kontynuowane.

Poseł PiS Radosław Fogiel zwrócił uwagę w Programie 1 Polskiego Radia, że porozumienie w tej sprawie będzie musiało pogodzić różne interesy. Z jednej strony trzeba zachować miejsca pracy i chronić śląską gospodarkę, ale z drugiej strony należy pamiętać, że sytuacja górnictwa węglowego staje się coraz trudniejsza. Radosław Fogiel stwierdził, że pogarszająca się sytuacja górnictwa jest wynikiem trendów ogólnoświatowych, a nie wewnętrznych, polskich uwarunkowań. Wicerzecznik PiS powiedział, że rząd będzie się starał zapewnić pewną niezależność polskiemu górnictwu, ale nie zawsze jest to możliwe.

Od dwóch dni pracownicy 6 kopalń prowadzą akcję protestacyjną. Chcą zwrócić uwagę na złą sytuację w sektorze wydobywczym. Dwa dni temu część pracowników nie wyjechała na powierzchnię po zakończonej szychcie. Wczoraj dołączyli do nich kolejni górnicy.

Rozmowy przedstawicieli rządu ze związkowcami na temat przyszłości górnictwa mają być dziś (o 14:00) kontynuowane.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1&IAR wcześniejsze/d mk/w wk

COMMENTS