HomePOLSKA

PiS czeka na odpowiedź Ziobry do… dziś

PiS czeka na odpowiedź Ziobry do… dziś

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest w pewnym zawieszeniu. Dodał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił warunki, na jakich koalicja może dalej funkcjonować.

Prawo i Sprawiedliwość czeka na odpowiedź Solidarnej Polski. Radosław Fogiel dodał, że jest optymistą jeżeli chodzi o rozmowy z drugim koalicjantem PiS – Porozumieniem Jarosława Gowina.

Poseł Radosław Fogiel przypomniał, że wobec 15 członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie poparli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, rzecznik dyscypliny partyjnej wszczął postępowanie.

 

Wśród zawieszonych osób jest minister Jan Krzysztof Ardanowski. Zapytany czy minister rolnictwa przestanie pełnić funkcję szefa resortu, poseł Radosław Fogiel zwrócił uwagę na to, że o składzie rządu decyduje premier. Zaznaczył jednocześnie, że zgodnie ze statutem PiS osoba zawieszona w prawach członka partii traci rekomendacje na pełnione przez siebie funkcje.

O 13.00 rozpocznie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie będzie dotyczyć przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

 

 

***

O 13.00 odbędzie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości na temat przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Dziennikarze zapytali szefa klubu PiS, wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, czy koalicjanci się porozumieli. “O tym powiemy dopiero koło 15-tej, 16-tej” – powiedział. Dodał, że “wszystko jest na najlepszej drodze”.

Szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział w Telewizji Republika, że pozostanie ministra sprawiedliwości i prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w rządzie zależy od tego, czy przyjmie warunki postawione przez kierownictwo rządzącego ugrupowania.

Na spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z przewodniczącym Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą zostały przedstawione warunki, na których mogłaby trwać dalsza współpraca w ramach koalicji. W siedzibie partii przy Nowogrodzkiej odbyło się też spotkanie najważniejszych polityków PiS z innym koalicjantem, Porozumieniem. W rozmowach z Jarosławem Gowinem uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

 

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Naukowicz/w dw
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/d mk/w wk

 

 

 

COMMENTS