HomeChicagoKultura

Coldplay zagra jednak dwa koncerty w Chicago!

Coldplay zagra jednak dwa koncerty w Chicago!

Fani zespołu Coldplay mają powody do radości. W lipcu zespół odwiedzi Chicago i zagra dwa koncerty na stadionie Soldier Field – 23 i 24 lipca.

Pierwotnie zespół miał zagrać tylko jeden koncert 23 lipca, ale wczoraj pojawił się komunikat o drugim koncercie.

Co prawda sprzedaż biletów rozpoczyna się oficjalnie 5 lutego, już teraz można kupić bilet na stronie ticketmaster.com.

Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć na pole Promocje i Oferty Specjalne i wpisać hasło FRIENDS. Bilety są dostępne w cenie już od  $26.50.

Coldplay to brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz britpop, założony w 1996 roku na University College London. W skład grupy wchodzą: Chris Martin (wokal, pianino), Jonny Buckland (gitara prowadząca), Guy Berryman (gitara basowa) oraz Will Champion (perkusja). Managerem zespołu oraz piątym, nieoficjalnym jego członkiem jest Phil Harvey.

Światową sławę zdobyli dzięki singlowi Yellow z 2000 roku oraz debiutanckiemu albumowi Parachutes, wydanemu w lipcu tego samego roku, który ciągu siedmiu dni sprzedał się w ilości 70 tysięcy kopii i osiągnął szczyt na brytyjskiej liście przebojów.
Dużą sławę zyskały także utwory „Trouble” oraz „Don’t Panic”.

W Stanach Zjednoczonych  sprzedanych zostało ponad milion egzemplarzy. Nagrody zdobyte przez Coldplay to m.in. dwie Brit Awards 2001 (album, zespół), wyróżnienie magazynów: Q (album), New Musical Express (debiut, album), nominacja do Mercury Music Prize oraz w końcu nagroda Grammy dla Parachutes za najlepszy album alternatywny.

Coldplay jest jednym z najlepiej sprzedających się zespołów na świecie, mają na koncie już ponad 55 milionów sprzedanych płyt. Są zdobywcami wielu nagród branży muzycznej, m.in. siedmiu Brit Awards (trzy w kategorii Best British Group), czterech MTV Video Music Awards i siedmiu Grammy Awards (nominowani byli 23 razy).

Podczas trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych zespół promuje swój najnowszy album pt. “A Head Full of Dreams”.

Coldplay będzie w tym roku gwiazdą SuperBowl 2016, najważniejszego sportowego  święta w USA,

finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim, zawodowej ligi NFL.

Powodzenia!

 

TS

COMMENTS