22.6 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Chorwacja/ Władze miejskie Puli zabroniły nudyzmu i picia mocnych trunków na swoich plażach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze miejskie położonej na zachodzie Chorwacji Puli zabroniły nudyzmu i picia mocnych napojów alkoholowych na należących do miasta plażach – poinformował we wtorek dziennik „Jutarnji list”.

Za przyjęciem zakazu głosowało 11 radnych, siedmiu było przeciw, a dwóch się wstrzymało. Głosowanie poprzedziła napięta i intensywna debata – podał dziennik.
Duszica Radojczić z ruchu Możemy! zauważyła, że nudyzm jest długą tradycją plaż w Puli, która „nigdy nie wyrządziła nikomu krzywdy”. „Zastanawiam się, jaki problem doprowadził do tego zakazu, bo przecież prawo niczego nie zabrania” – wskazała radna.
„Uważamy w naszym klubie, że celem zakazu jest napiętnowanie nudyzmu jako moralnie niedopuszczalnego. Nie wiem, dlaczego ludzie nie mogą cieszyć się wodą i słońcem tak, jak im się to podoba” – zauważyła Radojczić. Dodała, że „za skandaliczne uważa zabronienie picia np. ginu z tonikiem przy możliwości picia wina lub piwa”.
Igor Belas z Partii Socjaldemokratycznej Chorwacji (SDP) stwierdził, że zakaz był konieczny ze względu na brak oznakowania plaż dla nudystów, które często znajdowały się pomiędzy „zwykłymi” plażami.
Radni sprzeciwiający się zakazowi poddali też w wątpliwość możliwość wyegzekwowania zapisów. „Kto będzie chodzić i sprawdzać, co ludzie piją?” – zapytała retorycznie Elena Puh Belci.
Chorwackie wybrzeże nad Adriatykiem oferuje wiele plaż dla nudystów, wśród których najbardziej popularne są te na wyspie Krk czy w pobliżu Rovinja. Plaże te można również znaleźć w pobliżu największych ośrodków Dalmacji, jak Split, Zadar, Makarska, Dubrovnik czy Szybenik. (PAP)

jbw/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520