HomeUSAChicago

Chicagowski uniwersytet przyjmuje zapisy na testy nowej szczepionki na COVID-19

Chicagowski uniwersytet przyjmuje zapisy na testy nowej szczepionki na COVID-19

Ponad 50 tysięcy osób w ciągu zaledwie dwóch dni zgłosiło się do badań klinicznych nad szczepionką na koronawirusa. Testy prowadzone są na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Nadzoruje je doktor Richard Novak.

 

Badania mają zweryfikować, czy szczepionka opracowana przez Moderna and the National Institutes of Health jest skuteczna w walce z COVID-19. „Chcemy wyselekcjonować osoby szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem i sprawdzić czy ta szczepionka jest w stanie wytworzyć skuteczne przeciwciała” – powiedział doktor Novak.

W eksperymencie ma wziąć udział 30 tysięcy ludzi. Lekarze będą zwracać uwagę głównie na społeczność Afroamerykanów i Latynosów, wśród których notuje się najwięcej zakażeń. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że obecnie prowadzone są testy na 23 szczepionkach na koronawirusa. Badania na Uniwersytecie Illinois mają rozpocząć się pod koniec tego miesiąca.

W dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia osób, które chciałby uczestniczyć w eksperymencie. Dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ

 

BK

COMMENTS