HomeUSAChicago

Chicago opóźnia przejście do trzeciego etapu planu otwierania Illinois

Chicago opóźnia przejście do trzeciego etapu planu otwierania Illinois

Chicago nie rozpocznie w przyszły piątek trzeciego etapu otwierania Illinois. Podczas dzisiejszej  konferencji prasowej burmistrz Lori Lightfoot  powiedziała, że najwcześniej możliwe będzie to dopiero na początku czerwca.

 

Zgodnie z pięciostopniowym planem przedstawionym przez gubernatora J.B. Pritzkera, Illinois 29 maja przejdzie do trzeciej fazy, umożliwiającej uruchomienie działalności kolejnym biznesom. Burmistrz zaznaczyła, że ze względu na wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa Chicago nie może rozpocząć kolejnej fazy. “Nie myślę, że mieszkańcy będą musieli czekać do połowy czerwca, prawdopodobnie do trzeciego etapu przejdziemy 10 czerwca” – mówiła Lori Lightfoot.

Zaapelowała też do mieszkańców o cierpliwość i podkreśliła, że najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz zdrowie i życie ludzi. Zwróciła uwagę, że powiat Cook, na terenie którego znajduje się Chicago ma najwyższą w Stanach Zjednoczonych liczbę potwierdzonych przypadków COVID-19. Pytana przez dziennikarzy o festiwal Lollapalooza odpowiedziała, że ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu.

 

BK

COMMENTS