-1.3 C
Chicago
wtorek, 2 marca, 2021

Chicago: Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego przebywający z misją w Chicago rozmawiali z polskimi medykami oraz pacjentami z różnych części świata

Popularne

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego przebywający z misją w Chicago rozmawiali z polskimi medykami oraz pacjentami z różnych części świata. W czasie wideokonferencji informowali rozmówców między innymi o doświadczeniach zdobytych podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Misje polskich lekarzy wspierają medyków z innych krajów w walce z koronawirusem.

Organizator wideokonferencji, szef Związku Lekarzy Polskich w Chicago doktor Marek Rudnicki mówił, że polska misja medyczna została dobrze przyjęta przez amerykańskie władze. „Staram się wykorzystać tę wizytę do pokazania dobrych relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Społeczność międzynarodowa, zarówno polonijna, jak i polska, oczekuje informacji. Panuje niedosyt. Chciałbym, żeby ludzie zapoznali się ze sposobami komunikacji, aby taka konferencja nie była dla ludzi tajemnicą czy obawą” – podkreślał.

Polscy medycy zwracali uwagę na to, że niektóre metody pomocy pacjentom z koronawirusem stosowane w Polsce są mało znane w Stanach Zjednoczonych. Ordynator Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, doktor Mirosław Czuczwar mówił między innymi o pozaustrojowym utlenowaniu krwi. „Stworzyliśmy system obejmujący pięć wiodących ośrodków zajmujących się stosowaniem tej metody, przeznaczonej tylko dla pacjentów z COVID-19” – zaznaczał. Metoda zwana też sztucznym płucosercem polega na wypompowaniu krwi z dolnej połowy ciała osoby z ostrą niewydolnością oddechową do oksygenatora, po czym wpompowaniu jej z powrotem przez żyłę główną do krążenia systemowego.
Lekarze z polskiej misji medycznej połączyli się także z przedstawicielami Pentagonu.

IAR/Piotr Orłowski, Chicago/d hm/w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane