HomePOLSKAPodlaskie

Chciał się zabić. Napisał o tym na portalu społecznościowym

Chciał się zabić. Napisał o tym na portalu społecznościowym

25-latek napisał na jednym z portali społecznościowych, że nałykał się leków i chce ze sobą skończyć. Desperat przebywał w swoim mieszkaniu.

W środę, późnym popołudniem, do dyżurnego Komisariatu Policji w Łapach zadzwoniła kobieta informując, że na jednym z portali społecznościowych odczytała wpis od osoby, która chce popełnić samobójstwo. Według jej relacji, pół godziny wcześniej osoba ta połknęła kilkadziesiąt tabletek leku, chcąc w ten sposób odebrać sobie życie. Mając taką informację mundurowi natychmiast ruszyli do działania. Liczyła się każda minuta. Szybko ustalono dane i adres. Następnie policjanci udali się na miejsce.

W mieszkaniu zastali młodego mężczyznę i jego matkę. Podczas rozmowy z kobietą ustalili, że znalazła ona w pokoju syna puste opakowanie po tabletkach. 25-latek najpierw twierdził, że nie wie o co chodzi i zaprzeczał, jakoby zażywał jakiekolwiek tabletki. Jednak jego zachowanie wzbudziło w policjantach wątpliwości – był płaczliwy i otępiały. Po chwili przyznał, że zażył kilkadziesiąt tabletek przeciwbólowych. Natychmiast wezwano pogotowie. Załoga karetki zabrała mężczyznę do szpitala. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych 25-latkowi nic złego się nie stało. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

TS/(mck) (aip)

COMMENTS