Cepelia Warszawa. Kultowy sklep znika po prawie 50 latach. Zastąpi go budka z frytkami?

Cepelia Warszawa. Kultowy sklep znika po prawie 50 latach. Zastąpi go budka z frytkami?

Cepelia Warszawa. Sklep u zbiegu Marszałkowskiej i Nowogrodzkiej otwarty będzie tylko do 5 maja. Później będzie tam restauracja Mc Donald’s. 

O sprawie pierwsze poinformowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze: Sam budynek, w którym zlokalizowana była przez prawie 50 lat Cepelia jest wpisany na listę zabytków i chroniony przed ewentualną rozbiórką lub przebudową. Jednak sklep, który mieścił się w zabytkowym pawilonie, zniknie z niego z początkiem maja, a zastąpi go restauracja Mc Donald’s.

Jak twierdzi w rozmowie z TVN Warszawa, dyrektor do spraw korporacyjnych McDonald’s, restauracja ma zachować dotychczasowy charakter miejsca, w którym zostanie ulokowana – zależy nam na zachowaniu wszystkich walorów architektonicznych tego budynku i harmonijne wpisanie się w krajobraz centrum stolicy – mówi TVN Anna Borys-Karwacka. Salon ekspozycyjno-handlowy Centrali Przemysłu Ludowego i Artystycznego (CPLiA) zaprojektowano w latach 60 XX wieku według szkica autorstwa Zygmunta Stępińskiego. Siedzibę Cepelii otwarto w 1966 roku. Od lat 80’ pawilon przeszedł szereg remontów. Utrzymany w konwencji modernistycznej budynek stanowi perłę współczesnej architektury.

 

Red. AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0