HomeCiekawostki

Ceny noclegów nad Bałtykiem wysokie, bo brakuje wolnych pokoi nad morzem

Ceny noclegów nad Bałtykiem wysokie, bo brakuje wolnych pokoi nad morzem

Słoneczna pogoda sprawiła, że tłumy wczasowiczów przyjeżdżają nad polskie morze. Od początku wakacji hotele i pensjonaty są przepełnione i brakuje w nich miejsca. Właściciele zapewniali, że po 15 sierpnia liczba wolnych pokoi powinna się zwiększyć. Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

W przypadku wakacji w Mielnie możemy liczyć na zakwaterowanie w domach gościnnych i kwaterach prywatnych. Tych jest najwięcej i najszybciej się one zwalniają. Koszt tygodniowego pobytu waha się od 600 do 900 zł. Cena ta zależy przede wszystkim od lokalizacji i warunków. Wolne pokoje zostały jeszcze między innymi w domu gościnnym Admirał, Villi Aster, Villi Mewa i Pod Aniołem.

 

Jeśli chodzi o hotele, wolne pokoje zostały w tych droższych. Tu za sześć noclegów zapłacimy od 1500 do nawet 3700 zł. Tak jest w przypadku Hotelu Wellness Medical Spa Unitral i Baltin Hotel & SPA. W Darłówku możemy znaleźć jeszcze kilka wolnych pokoi w Pensjonacie Błękit, gdzie za tydzień zapłacimy 690 zł. Na niższą cenę możemy liczyć w Pokojach u Anastazji. Tam tygodniowy pobyt wyniesie nas 480 zł. Pensjonat Skiper w Dębkach ma jeszcze dostępne pokoje. Oferuje on tygodniowy pobyt w pokoju dwuosobowym za 780 zł.

 

W tej samej miejscowości można też liczyć na nocleg w domkach letniskowych. Te z kolei kosztują 1800 zł dla pięciu osób, 1890 zł dla 6 osób i 1980 zł dla siedmiu na tydzień. Większość pensjonatów nad morzem jednak nie ma wolnych pokoi aż do połowy września.

 

NM aipCOMMENTS