CBŚ rozbiło we Wrocławiu grupę handlującą narkotykami

CBŚ rozbiło we Wrocławiu grupę handlującą narkotykami

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań na terenie całego Wrocławia (m.in. w ścisłym centrum miasta) i zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami.
Przestępcy handlowali amfetaminą, marihuaną i tabletkami ekstazy. Część z zatrzymanych wywodzi się ze środowiska pseudokibicowskiego. Sześciu osobom – w tym czterem kobietom w wieku od 20 do 40 lat – postawiono już łącznie 10 zarzutów, m.in. udział w grupie przestępczej i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Trzy kobiety oraz dwaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wobec jednej z kobiet zastosowano dozór policyjny.
Jak ustalili policjanci, tylko w ciągu miesiąca członkowie grupy sprzedali przynajmniej kilogram amfetaminy, 65 tabletek ekstazy i ponad 40 gramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚP oszacowali czarnorynkową wartość tych środków na ponad 30 tys. zł. Policja nie chce podawać więcej szczegółów, bo – jak mówi – “sprawa jest rozwojowa”.


COMMENTS

WORDPRESS: 0