HomeMałopolskie

CBA zatrzymuje kolejne osoby w związku z wynajmem i sprzedażą nieruchomości w Krakowie

CBA zatrzymuje kolejne osoby w związku z wynajmem i sprzedażą nieruchomości w Krakowie

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane w związku z aferą korupcyjną dotyczącą sprzedaży i wynajmu atrakcyjnych gminnych nieruchomości w centrum Krakowa.

Jak donosi RMF, funkcjonariusze weszli do mieszkań tych osób w czwartek nad ranem. Zatrzymana została kobieta oraz małżeństwo przedsiębiorców, biorących udział w korupcyjnym procederze. Działając w porozumieniu z jedną z krakowskich urzędniczek ustawiali oni przetargi na zakup lub wynajem gminnych lokali w atrakcyjnych lokalizacjach w sercu Krakowa – przy ulicy Karmelickiej, nieopodal Wawelu, przy placu Wolnica na Kazimierzu. Zatrzymany mężczyzna zajmuje się zatrudnianiem menedżerów z zagranicy w międzynarodowych korporacjach.

 

Jak jednocześnie informuje CBA, w odpowiedzi na apel wystosowany po wcześniejszych zatrzymaniach w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy wynajmie i sprzedaży gminnych nieruchomości w Krakowie, zgłaszają się osoby, które dawały łapówki krakowskim urzędnikom. – Potwierdzam, że zgłaszają się takie osoby, mogą korzystać z klauzuli niekaralności. Wszystko, co powiedzą, będzie weryfikowane w trakcie dalszego postępowania – powiedział nam Piotr Kaczorek z CBA.

 

aip


COMMENTS