HomePOLSKA

CBA zatrzymało kolejną osobę ws. GetBack

CBA zatrzymało kolejną osobę ws. GetBack

Kolejne zatrzymania związane z postępowaniem w sprawie spółki GetBack. Funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali biznesmena, który powoływał się na wpływy w służbach specjalnych. Miał on doprowadzić do rozpowszechnienia przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GetBack.

Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, biznesmen działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej m.in. wspólnie z byłym prezesem zarządu GetBack oraz byłym dyrektorem zarządzającym spółki.

To już dziesiąty zatrzymany w ciągu ostatnich czterech tygodni śledztwa dotyczącego licznych nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczy między innymi wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack, systemowego wyprowadzania milionów złotych ze spółki na podstawie pozornych umów w celu osiągnięcia korzyści osobistej, ukrywania dowodów, posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/komunikat CBA/mk/kj

COMMENTS