HomeŚląskie

Bytom: Zabił koleżankę. Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji w piątek

Bytom: Zabił koleżankę. Sekcja zwłok 13-letniej Patrycji w piątek

Planowana wcześniej na czwartek sekcja zwłok 13-letniej Patrycji z Bytomia zostanie przeprowadzona w piątek rano – poinformowała w czwartek po południu prokuratura.

“Otrzymaliśmy informację, że sekcja zwłok odbędzie się jutro rano. Być może około południa będzie można powiedzieć coś na temat ustaleń związanych z jej przeprowadzeniem” – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

 

Ciało Patrycji znaleziono w środę na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Według policji i prokuratury, dziewczynę zabił dzień wcześniej jej znajomy, 15-latek; przyznał się do tego. Dziewczyna zginęła od licznych ran zadanych ostrym narzędziem.

 

Zatrzymany w tej sprawie chłopak skończył 15 lat w środę, dzień po pozbawieniu dziewczyny życia, dlatego nie podlega odpowiedzialności karnej. W czwartek ma odpowiadać przed sądem rodzinnym, gdzie trafił wniosek o umieszczenie go w schronisku dla nieletnich.

 

Śledztwo w sprawie śmierci Patrycji wszczął w czwartek piekarski ośrodek zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

 

(PAP)

 

autor: Krzysztof Konopka

 

kon/ mark/

COMMENTS