22.5 C
Chicago
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Butelki wrócą do łask? W Kalifornii brakuje puszek. Problem dotyczy jednak całego USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Cindy Le, dyrektor ds. operacyjnych w Almanac Beer Co. w Alameda, na wiosnę miała tłumy klientów ustawiających się w kolejce po jej Black Magic IPA i Peaceful Pils. Mogłaby sprzedać więcej, gdyby nie brak,,, puszek.

W całym kraju brakuje aluminiowych puszek! To nieprzewidziany ból głowy dla producentów – którzy wcześniej martwili się jedynie jakością trunku i rynkiem zbytu – i czynnik podbijający ceny. Powodów może być kilka. Przede wszystkim pandemiczne lockdowny i zerwanie łańcucha dostaw, ale także boom na koktajle w puszkach, który zwiększył popyt na aluminium.

Jest także jeszcze jeden powód, który odczuwają lokalni, kalifornijscy producenci. To niewydolny system recyklingu w Kalifornii. Wskutek niejasnych regulacji i błędnych decyzji, w Kalifornii zbiera się o wiele mniej pustych puszek po napojach, co generuje niedobór w zakładach, które przerabiają śmieci na nowe puszki, a w konsekwencji brakuje ich u producentów napojów.

A to niedobrze, bo ok. 73% aluminiowych puszek, które widzimy na sklepowych półkach pochodzi z recyklingu, ale kiedyś było więcej W ciągu ostatnich pięciu lat wskaźnik recyklingu puszek aluminiowych w Kalifornii spadł o 20%, z 91% w 2016 r. do 73% w 2021 r., wynika z danych kalifornijskiego Departamentu Recyklingu i Odzyskiwania Zasobów lub CalRecycle.

„Problem, jaki mamy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych z puszkami, polega na tym, że nie poddajemy ich wystarczającemu recyklingowi”, powiedział Matt Meenan, wiceprezes ds. zewnętrznych w Aluminium Assn. Ogólny wskaźnik recyklingu puszek w USA wynosi 45%, co oznacza, że ​​ponad połowa puszek trafia na wysypiska.

W Kalifornii sytuacja gwałtownie się pogorszyła. W 2016 r., według danych stanowych, nieco ponad 766 mln aluminiowych puszek trafiło na wysypiska śmieci lub nigdy nie zostało poddane recyklingowi. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła 2,8 miliarda. To wystarczająca ilość puszek, aby wypełnić około 31 000 przydomowych basenów

W 2015 r. istniało 2245 centrów odkupu, czyli miejsc, do których konsumenci mogli udać się, aby oddać butelki lub puszki w ramach programu California Refund Value. Centra te zarabiają na sprzedaży aluminium, a także papieru, szkła i niektórych tworzyw sztucznych.

Cena złomu spadła w tym roku o 30,8%, a centra zaczęły masowo zamykać. Około 420 ośrodków nie mogło zapłacić rachunków i zostało zamkniętych. Kolejnych 600 zamknięto w ciągu następnych pięciu lat. Według krytyków, CalRecycle, rządowa agencja stanowa, niewiele zrobiła, aby powstrzymać ten problem.

Jeśli w pobliżu nie ma żadnych centrów wykupu, kalifornijska ustawa „Bottle Bill” AB 2020 wymaga, aby sklepy spożywcze i supermarkety wkroczyły do ​​akcji i oferowały klientom pięciocentówkę za każdą puszkę, którą zwrócą. Ale nie wiele sklepów godzi się na takie warunki, a prawo nie jest egzekwowane.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520