HomeŚwiat

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć spotkania ze stroną polską

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć spotkania ze stroną polską

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć spotkania ze stroną polską w sprawie przyszłości Pomnika Katyńskiego – dowiedziało się Polskie Radio. Terminu rozmów jeszcze nie wyznaczono ale ma do nich dojść w najbliższym czasie.

Steven Fulop zadeklarował gotowość do bezpośredniej rozmowy ze stroną polską i polecił swoim współpracownikom koordynację kalendarza. Do komunikacji z burmistrzem został wczoraj włączony polski konsul w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. „Jestem w gronie osób, które od dzisiaj rana są w kontakcie merem Fulopem, który zadeklarował wolę dialogu” – napisał konsul na Twitterze.
Jak dowiedziało się Polskie Radio w ostatnich dniach otwarto kanał pośredniej komunikacji z burmistrzem Stevenem Fulopem. Pośrednikiem byli dyrektor wykonawczy Polskiej Izby handlowej w USA Eric Lubaczewski oraz były przewodniczący Konferencji Burmistrzów Amerykańskich Douglas Palmer. Wczoraj w wysłanych do nich e-mailach Fulop zadeklarował chęć znalezienia „racjonalnej” drogi rozwiązania problemu. Burmistrz przekonywał, że na czas remontu nabrzeża Jersey City Pomnik Katyński musi zostać usunięty ale obiecał zorganizowanie formalnego spotkania przed decyzją o przywróceniu pomnika na miejsce lub znalezienia nowej lokalizacji „Mogę obiecać, że pomnik będzie stał w miejscu publicznym w godnej lokalizacji” – napisał Steven Fulop.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Jersey City, PA/sk

COMMENTS