26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć spotkania ze stroną polską

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zadeklarował chęć spotkania ze stroną polską w sprawie przyszłości Pomnika Katyńskiego – dowiedziało się Polskie Radio. Terminu rozmów jeszcze nie wyznaczono ale ma do nich dojść w najbliższym czasie.

Steven Fulop zadeklarował gotowość do bezpośredniej rozmowy ze stroną polską i polecił swoim współpracownikom koordynację kalendarza. Do komunikacji z burmistrzem został wczoraj włączony polski konsul w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. „Jestem w gronie osób, które od dzisiaj rana są w kontakcie merem Fulopem, który zadeklarował wolę dialogu” – napisał konsul na Twitterze.
Jak dowiedziało się Polskie Radio w ostatnich dniach otwarto kanał pośredniej komunikacji z burmistrzem Stevenem Fulopem. Pośrednikiem byli dyrektor wykonawczy Polskiej Izby handlowej w USA Eric Lubaczewski oraz były przewodniczący Konferencji Burmistrzów Amerykańskich Douglas Palmer. Wczoraj w wysłanych do nich e-mailach Fulop zadeklarował chęć znalezienia „racjonalnej” drogi rozwiązania problemu. Burmistrz przekonywał, że na czas remontu nabrzeża Jersey City Pomnik Katyński musi zostać usunięty ale obiecał zorganizowanie formalnego spotkania przed decyzją o przywróceniu pomnika na miejsce lub znalezienia nowej lokalizacji „Mogę obiecać, że pomnik będzie stał w miejscu publicznym w godnej lokalizacji” – napisał Steven Fulop.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Jersey City, PA/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520