17.7 C
sobota, 4 maja, 2024

Bundesliga – gole Piszczka i Lewandowskiego

Łukasz Piszczek strzelił gola i miał dwie asysty w zwycięskim meczu Borussii Dortmund nad Wolfsburgiem 3:0 w ramach 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Robert Lewandowski uratował punkt dla Bayernu Monachium. Kapitan biało-czerwonych zdobył bramkę na 1:1 w ostatniej akcji wyjazdowego meczu mistrzów Niemiec z Herthą Berlin.

Piszczek najpierw zagrywał piłkę przy samobójczym trafieniu Jeffrey Bruma w 20. min. Po przerwie w 48. min. zdobył bramkę, a 11 minut później asystował przy golu Ousmane Dembele. Od 75. minuty w drużynie z Wolfsburga grał Jakub Błaszczykowski.

Bayern ma 50 punktów i prowadzi w tabeli. Dortmund jest trzeci z 37 punktami. Wicelider RB Lipsk ma 42 punkty i zagra w niedzielę w Mönchengladbach z tamtejszą Borussii.