15.1 C
niedziela, 5 maja, 2024

Borussia Dortmund awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W meczu 1/8 finału piłkarze z Dortmundu pokonali Herthę Berlin po rzutach karnych 3-2. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 1:1.

Goście prowadzili po golu Salomona Kalou (27), wyrównał Marco Reus (48). Łukasz Piszczek z Borussii został zmieniony w przerwie,
W najlepszej ósemce rozgrywek jest też Eintracht Frankfurt, który wygrał na wyjeździe z Hannoverem 2:1 (0:0).
W innych środowych spotkaniach trzecioligowe Sportfreunde Lotte pokonało występujące w drugiej lidze TSV 1860 Monachium 2:0(1:0), a inny drugoligowiec, Sandhausen, przegrał z Schalke Gelsenkirchen 1:4 (0:3). W zespole Sandhauesen wystąpiło dwóch Polaków: Jakub Kosecki grał od 15., a Daniel Łukasik od 70. minuty.
We wtorek awans do 1/4 finału wywalczyły Bayern Monachium, Hamburger SV, Borussia Moenchengladbach i drugoligowa Arminia Bielefeld.