HomePOLSKA

Bon turystyczny być może ruszy jeszcze pod koniec lipca

Bon turystyczny być może ruszy jeszcze pod koniec lipca

Bon turystyczny z poparciem posłów. Niewykluczone, że nowe świadczenie będzie przyznawane jeszcze w lipcu. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła wieczorem senacką uchwałę w tej sprawie. Posłowie zaakceptowali też część poprawek senatorów do prezydenckiego projektu. Jutro dokument ma trafić na salę plenarną, a później – na biurko prezydenta.

Posłowie przyjęli znaczącą poprawkę Senatu, które przewiduje, że turystyczny będzie przyznawany nie tylko rodzinom, które otrzymują 500 plus, ale też tym, które pobierają świadczenie na dzieci w innym kraju Unii – na przykład dopłatę Kindergeld w Niemczech.

Sejmowa komisja odrzuciła jednak zmianę, zgodnie z którą bon przysługiwałby również emerytom i rencistom. Większość posłów była także przeciwna temu, by rozszerzyć zakres usług, na które można wydać pieniądze z bonu.
Prezydencki projekt przewiduje, że rodzice otrzymają na każde dziecko bon o wartości 500 zł, do wykorzystania przy wynajęciu noclegu albo rezerwacji imprezy turystycznej. Ma ta również pomóc branży turystycznej w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem.

Niewykluczone, że na salę plenarną projekt trafi już jutro. Prezydencki minister Paweł Mucha powiedział Polskiemu Radiu, że przy utrzymaniu takiego tempa prac nad projektem w parlamencie, jest możliwe, że przyznawanie bonów rozpocznie się już pod koniec lipca.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ #Surówka /w mt

COMMENTS