HomeUSA

Black Lives Matter: Obrazy przedstawiające Jezusa i Matkę Boską symbolami… „białej supremacji” i „rasistowskiej propagandy”!

Black Lives Matter: Obrazy przedstawiające Jezusa i Matkę Boską symbolami… „białej supremacji” i „rasistowskiej propagandy”!

Jak poinformowała Diecezja Brooklyńska w Nowym Jorku, w ostatnim czasie miały miejsce częste ataki na kościoły katolickie. Do aktów wandalizmu dochodzi wskutek wezwania przez organizację Black Lives Matter do obalenia posągów konfederatów i byłych prezydentów USA podejrzanych o rasizm. Organizacja apel wystosowała po śmierci George’a Floyda.

W Nowym Jorku zdewastowano 3 kościoły i uszkodzono kilka posagów Matki Boskiej. Wulgarne napisy pojawiły się również na szkole katolickiej w dzielnicy Queens. Diecezja Brooklyńska nazwała te akty wandalizmu nienawiścią do Matki Bożej i Kościoła Katolickiego. Do podobnych ataków doszło również w Bostonie i w kilku miastach na Florydzie. W Kaliforni, w miasteczku San Gabriel podpalono liczący 250 lat kościoł. Zniszczono również posąg Junipero Serry, założyciela misji katolickich w Kalifornii .

Działacz organizacji Black Lives Matter, Shaun King, wezwał do przemalowania wszystkich obrazów przedstawiających Jezusa i Matkę Boska , ponieważ jego zdaniem obrazy te są symbolami „białej supremacji” i „rasistowskiej propagandy”.

IAR/Małgorzata Kałuża PR Nowy Jork/w kj

COMMENTS