23.1 C
wtorek, 7 maja, 2024

Boks. Igor Jakubowski jedzie do Rio de Janeiro

Polski bokser Igor Jakubowski (waga ciężka – 91 kg; klub – Zagłębie Konin) wystąpi w turnieju pięściarzy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro !

W decydującej walce turnieju kwalifikacyjnego w Baku (Azerbejdżan) Igor Jakubowski pokonał na punkty (3:0) reprezentanta Ekwadoru, Julio Cesara Castillo Torresa.
W drodze do finału turnieju w Baku polski pięściarz pokonał Algierczyka Abdeljalila Abouhamdę, Chorwata Josipa Filippiego oraz Seydę Kesera (Turcja).
Igor Jakubowski, trzykrotny mistrz Polski, jest aktualnym wicemistrzem Europy – srebrny medal wywalczył podczas ubiegłorocznych ME w bułgarskim Samokowie, w finale przegrał z Rosjaninem Jewgienijem Tiszczenko.
Pewny startu na igrzyskach olimpijskich jest Tomasz Jabłoński w wadze średniej (75 kg), który wywalczył kwalifikację z rankingu WSB (World Series of Boxing).