25.7 C
sobota, 27 kwietnia, 2024

Blackhawks wygrali w St. Louis. Tampa Bay Lightning w drugiej rundzie NHL

Potrzebne były aż dwie dogrywki w St.Louis, Blues ulegli Blackhawks 3:4! W innych meczach New York Rangers przegrali z Pittsburg Penguins 0:5 i w rywalizacji play-off przegrywają 1:3, hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali z Detroit Red Wings 1:0 i awansowali do drugiej rundy fazy play-off a Nashville Predators przegrali z Anaheim Ducks 1:4 i remisują 2:2 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Chicago Blackhawks pokonali wczoraj na wyjeździe St. Louis Blues 4:3 i utrzymali się w walce o awans do drugiej rundy Play-Off.

Po obfitującym w bójki czwartym meczu serii między Backhawks i Blues, zawodnicy obu drużyn starali się wczoraj trzymać nerwy na wodzy. Pierwsza tercja, w której lepiej prezentowali się gospodarze zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Worek z golami rozsypał się za to w drugiej części gry.

Pierwszą bramkę meczu, a za razem pięćdziesiątą w swojej karierze w Play-Off NHL zdobył Marian Hossa w okresie, kiedy Blackhawks grali w osłabieniu po karze Artema Anisimov’a. Wyrównał minutę później Jaden Schwartz. Końcówka drugiej tercji to z kolei okres świetnej gry Czarnych Jastrzębi. W 16. minucie gola na 2:1 zdobył Artem Anisimov, a w ostatniej sekundzie drugiej części gry na 3:1 podwyższył Artemi Panarin. Wydawało się, że Blackhawks, powinni spokojnie utrzymać prowadzenie do końca meczu. Stało się jednak inaczej. W 7 minucie trzeciej tercji bramkę kontaktową zdobył dla gospodarzy Robby Fabbri. Wyrównał na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry David Backes. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo, bo na 4 minuty przed końcem gry Blackhawks otrzymali po źle przeprowadzonej zmianie karę za posiadanie zbyt wielu zawodników na boisku.

Pierwsze dogrywka nie przyniosło rozstrzygnięcia. Na początku drugiej zwycięskiego dla Blackhawks gola zdobył Patrick Kane. Po ogromnym zamieszaniu pod bramką Briana Elliota, Kaner najpierw popisując się świetnym dryblingiem minął trzech przeciwników, strzelił, a następnie objechał bramkę Blues i wpakował bezpański krążek do siatki obok bezradnego bramkarza St. Louis.

Stan rywalizacji best of seven, a więc do czterech wygranych meczów, między Blues i Blackhawks wynosi 3-2 dla ekipy z St. Louis. Mecz numer 6 odbędzie się w już w sobotę w Chicago.