HomeCiekawostki

Black Friday… Okazja czy ściema?

Black Friday… Okazja czy ściema?

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski radzi być ostrożnym przy internetowych okazjach. W tym tygodniu wiele sklepów organizuje promocje w związku z coroczną akcją Black Friday.
Marek Zagórski mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku innych internetowych promocji trzeba być ostrożnym i przestrzegać kilku zasad. Chodzi między innymi o kupowanie z już sprawdzonych stron. Jeśli dokonujemy zakupu z danego sklepu internetowego po raz pierwszy, warto sprawdzić opinie o nim i upewnić się, że jest z nim kontakt telefoniczny. “[Jeśli] mamy jakiekolwiek wątpliwości, spróbujmy się tam dodzwonić. Jeżeli tam nikt nie odbiera, nie ma nikogo po drugiej stronie, to znaczy, że należy włączyć czujność” – mówił gość Polskiego Radia.
Marek Zagórski przestrzegał też przed tak zwanymi superokazjami – czyli wiadomościami fałszywie informującymi nas o krótkoterminowych promocjach pod warunkiem wpłaty określonej kwoty.
Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa ostrzegał też przed wyłudzeniami poprzez niektóre strony internetowe. Od początku pandemii na czarną listę takich stron trafiło około 6 tysięcy podmiotów.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/PR1/d to/w wk

COMMENTS