Biedroń: Parlament powinien obradować zdalnie

Biedroń: Parlament powinien obradować zdalnie

Europoseł Robert Biedroń, kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich, powiedział, że polski parlament w sytuacji epidemii powinien obradować zdalnie. Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślał, że decyzja o zwołaniu dzisiejszego posiedzenia jest nieracjonalna, ponieważ naraża zdrowie posłów i innych pracowników Sejmu.

Robert Biedroń przywołał przykład Parlamentu Europejskiego, który zmienił regulamin i umożliwił europosłom zdalne obrady, bez dodatkowego posiedzenia parlamentu. “Przewodniczący i prezydium Parlamentu Europejskiego samodzielnie zdecydowali o zmianie regulaminu parlamentu, tak żeby chronić wszystkich pozostałych członków przed zakażeniem” – powiedział gość Salonu Politycznego Trójki. W ocenie Roberta Biedronia to była bardzo rozsądna decyzja, podjęta jednogłośnie i ponad wszystkimi podziałami politycznymi.

Dziś Sejm zdecyduje, czy posłowie będą mogli zdalnie brać udział w posiedzeniu izby. Parlamentarzyści zbiorą się przy ulicy Wiejskiej wyłącznie na potrzebę tego jednego punktu obrad, by pod koniec tygodnia – już w trybie zdalnym – przyjąć specustawę o tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców. Posiedzenie Sejmu ma rozpocząć się o 14.00.

Zwołano je ze względu na decyzję klubu Koalicji Obywatelskiej i koła Konfederacji, które nie zgodziły się na zdalne obrady bez wcześniejszej zmiany regulaminu Sejmu.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR3/d mk/w zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0