HomeŚwiat

Białoruska gazeta: władze przygotowują na niedzielę mega demonstrację

Białoruska gazeta: władze przygotowują na niedzielę mega demonstrację

Białoruskie niezależne media informują o wielkiej demonstracji, którą prorządowe ugrupowania zamierzają zorganizować w niedzielę w Mińsku. Ma ona być wyrazem poparcia dla polityki Aleksandra Łukaszenki.

Jednocześnie w niedzielę o tej samej porze w białoruskiej stolicy opozycja organizuje tradycyjny marsz z żądaniami odejścia prezydenta Łukaszenki.

Portal internetowy gazety “Nasza Niwa” informuje, że oficjalnie wiec organizuje prorządowa federacja związków zawodowych. Ma być przeprowadzona “mega demonstracja” dla pokazania kto rządzi na Białorusi. Ludzie -głównie pracownicy sfery budżetowej- mają być zwiezieni z całego kraju do Mińska pociągami i autobusami. Autor publikacji pisze, że kierownictwo poszczególnych rejonów otrzymało szczegółowe instrukcje ilu ludzi ma wysłać na prorządowa akcję. “Nikt za bardzo jechać nie chce dlatego w niektórych przedsiębiorstwach za wyjazd proponuje się ludziom pieniądze”- czytamy w gazecie. “Nasza Niwa” nie wyklucza, że może powtórzyć się sytuacja z 16 sierpnia gdy władze na wiec zwolenników prezydenta Łukaszenki zebrały 15 tysięcy ludzi, a na opozycyjny “marsz wolności” przyszło około 300 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/w kj

COMMENTS