HomeSport

Białoruś: Diego Maradona został prezesem klubu Dynamo Brześć

Białoruś: Diego Maradona został prezesem klubu Dynamo Brześć

Legendarny argentyński piłkarz Diego Maradona został prezesem białoruskiego klubu Dynamo Brześć. Wcześniej trenował reprezentację Argentyny i dwa kluby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Gazeta „Nasza Niwa” informuje , że Diego Maradona podpisał kontrakt na 3 lata. W Brześciu ma zajmować się kwestiami strategicznego rozwoju miejscowego klubu piłkarskiego. Do wykonywania swoich obowiązków ma przystąpić po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji. Informację o pozyskaniu Diego Mardaony potwierdza klub sportowy. „Tak, Diego z nami!” – czytamy na stronie internetowej Dynama Brześć. Wcześniej pojawiały się spekulacje, że Maradona może trenować również piłkarską reprezentację Białorusi .

Dynamo Brześć to klub piłkarski który znajduje się w środku tabeli Najwyższej Ligi piłkarskiej Białorusi. Eksperci zastanawiają się, czy Maradona pomoże piłkarzom z Brześcia skutecznie rywalizować z najlepszym od lat białoruskim klubem BATE Borysów. Zdaniem komentatorów sportowych dzięki temu piłkarzowi Brześć może stać się atrakcją turystyczną dla miłośników futbolu również w naszym kraju. Miasto jest położone bardzo blisko polskiej granicy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/zr

COMMENTS