Biało-Czerwony Marsz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Schetyna: To marsz hańby. PiS apeluje o udział

Biało-Czerwony Marsz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Schetyna: To marsz hańby. PiS apeluje o udział

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zaapelował o solidarny udział w Biało-Czerownym Marszu wszystkich środowisk politycznych. Gość radiowej Jedynki odniósł się do kontrowersji, związanych z wydanym przez stołeczny Ratusz zakazem organizacji Marszu Niepodległości.

Jarosława Sellin powiedział, że przemarsz ulicami Warszawy oficjalnego, organizowanego przez władze państwowe, marszu to właściwe rozwiązanie. Podkreślił, że setna rocznica odzyskania niepodległości to wyjątkowa okazja, która zasługuje na wyjątkowe uczczenie. Wiceminister kultury wyraził również nadzieję, że oficjalny marsz połączy zarówno tych, którzy dotąd szli w Marszu Niepodległości, jak i tych, którzy wezmą w tej inicjatywie udział po raz pierwszy.

Gość “Sygnałów Dnia” zarzucił również opozycji próby konfliktowania społeczeństwa w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości. Odnosząc się do wczorajszych słów Grzegorza Schetyny o “marszu hańby” przypomniał, ze oficjalny marsz jest organizowany przez polskie władze na prośbę kombatantów .

“Biało-Czerwony Marsz 100-lecia odzyskania Niepodległości” przejdzie tą samą trasą, którą miał iść zakazany marsz środowisk narodowych: od Ronda Dmowskiego do błoni Stadionu Narodowego. Jego organizację premier powierzył Ministerstwu Obrony Narodowej.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił zakaz organizacji tradycyjnego Marszu Niepodległości. Ratusz zapowiedział odwołanie się od tego wyroku.

IAR/PR1/mt/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0