Akcja “Rekord dla Niepodległej”. W ponad 24 tysiącach szkół o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele śpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego

Akcja “Rekord dla Niepodległej”.  W ponad 24 tysiącach szkół o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele śpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego

W ponad 24 tysiącach szkół o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W śpiewaniu hymnu wzięły udział także przedszkola i placówki oświatowe.

Minister edukacji śpiewała hymn razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4. Im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Anna Zalewska mówiła, że nie byłoby odzyskania niepodległości bez edukacji i szkoły, a Drugą Rzeczpospolitą po 1918 roku budowali nauczyciele. „Nauczyciel był ogromnym autorytetem, szanowali go absolutnie wszyscy i on sam wiedział, co dla dzieci, dla młodzieży i dla wychowania młodzieży dla Rzeczpospolitej zrobić” – mówiła Anna Zalewska.
Minister powiedziała po odśpiewaniu hymnu, że jest wzruszona. „Jesteśmy razem, jesteśmy radośni i jesteśmy dumni i pokazujemy wszystkim na całym świecie, że warto być Polakiem” – zaznaczyła Anna Zalewska.
W całej Polsce w akcji wzięło udział ponad 4,8 mln uczniów i ponad 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty ze szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Najwięcej zgłoszeń do wspólnego śpiewania hymnu było z województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. W akcji wzięły udział 102 szkoły polonijne z całego świata.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/Pułtusk/ap/kj

COMMENTS

WORDPRESS: 0