17.6 C
wtorek, 7 maja, 2024

Bezradny Lewandowski, Costa ratuje Bayern

Bayern Monachium wygrał wyjazdowy mecz z Darmstand 1:0. Zwycięską bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił Douglas Costa, który przepięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

W Monachium niedzielny wyjazd do Darmstadt zapowiadany był jako formalność. Tymbardziej, że Bayern znów wrócił na właściwe tory. Również Robert Lewandowski miał powody do zadowolenia. Napastnik reprezentacji Polski zamknął usta krytykom i znów zaczął strzelać gole. Potyczka z ostatnią drużyna niemieckiej ekstraklasy była wyśmienita okazją, by „Lewy” zbliżył się do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Pierra Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund. Niemal od początku meczu podopieczni Carlo Ancelottiego rzucili się do ataku i przejęli inicjatywę. Piłkarze „Gwiazdy Południa” różnymi środkami próbowali przełamać dobrze zorganizowaną defensywę Darmstadt. Bawarczycy swobodnie rozgrywali futbolówkę, tyle tylko, że nic z tego nie wynikało. Z gry wyłączony był Robert Lewandowski, którego jak oka w głowie pilnowali obrońcy „Lilii”. Mistrzowie Niemiec pierwszy celny strzał na bramkę Michaela Essera oddali dopiero po przerwie. W 71. minucie golkiper Darmstadt wreszcie skapitulował. Douglas Costa popisał się przepięknym uderzeniem z ponad 20 metrów, pokonując przy tym bezradnego Essera. Po trafieniu Brazylijczyka piłkarze Darmstadt już się nie podnieśli. Wprawdzie parę razy próbowali się odgryzać, ale pewnie interweniował Manuel Neuer i trzy punkty pojechały do stolicy Bawarii. Dzięki wygranej Bayern Monachium zrównał się punktami z rewelacyjnym RB Lipsk. Swoje spotkanie wygrał również Wolfsburg. Pogrążona w kryzysie drużyna, do której przed sezonem dołączył Jakub Błaszczykowski pokonała Frankfurt 1:0. Polak na boisku pojawił się dopiero w 88. minucie. Zawiodła Borussia Dortmund, która zremisowała z Hoffenheim 2:2. Z powodu kontuzji w drużynie Thomasa Tuchela zabrakło Łukasza Piszczka.

W innym niedzielnym meczu Bayer Leverkusen przegrał z FC Ingolstadt 04 1:2.