"> Bestialskie pobicie studenta z Ukrainy w Żorach: 5 bandytów zmasakrowało Ukraińca do nieprzytomności – wiadomosci.com

Bestialskie pobicie studenta z Ukrainy w Żorach: 5 bandytów zmasakrowało Ukraińca do nieprzytomności

Bestialskie pobicie studenta z Ukrainy w Żorach: 5 bandytów zmasakrowało Ukraińca do nieprzytomności

Bandycki napad na studenta z Ukrainy wstrząsnął mieszkańcami Żor. W Parku Staromiejskim w Żorach przy ul. Rybnickiej w sobotę 21 września pomiędzy godziną 21 a 22 grupa pięciu osób zaatakowała i bestialsko pobiła młodego studenta z Ukrainy. Sprawcy wybili mu zęby i skopali go do nieprzytomności. Do pobicia doszło na tle rasistowskim i ksenofobicznym. Teraz napastników szuka policja, a Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznacza nagrodę w wysokości 4000 zł za pomoc w ujęciu sprawców.

“Skąd jesteś? Z Ukrainy?” – to był powód, by bandyci bestialsko pobili w Żorach studenta narodowości ukraińskiej. Wybili mu zęby, zostawili nieprzytomnego. Było ich pięciu! – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i wyznacza nagrodę w wysokości 4000 zł za pomoc w ujęciu sprawców. Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 września pomiędzy godz. 21 a 22 w Parku Staromiejskim przy ul. Rybnickiej w Żorach.

 

Nieprzytomnego, zakrwawionego 19-letniego studenta odnaleźli w parku dwaj mężczyźni, którzy wezwali pomoc. Młody Ukrainiec trafił do szpitala. Następnego dnia zgłosił się do komendy żorskiej policji i opowiedział o całym zdarzeniu. Sprawcy bili i kopali po ciele studenta z Ukrainy, nawet wówczas, gdy leżał na ziemi i tracił przytomność.

 

– Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, został on zaatakowany przez pięcioosobową grupę młodych mężczyzn. Najpierw jeden z nich zapytał go o obywatelstwo, a kiedy 19-latek potwierdził, że pochodzi z Ukrainy, mężczyźni rzucili się na niego. Sprawcy bili i kopali po ciele 19-latka, nawet wówczas, gdy leżał na ziemi i tracił przytomność. Niestety, kiedy się ocknął, przestępcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Na szczęście pobitego, zakrwawionego nastolatka znaleźli dwaj inni mężczyźni, którzy zadzwonili na numer alarmowy i wezwali pogotowie – relacjonuje asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

 

W poniedziałek, 23 września 19-latek przechodzi kolejne badania w szpitalu. Teraz żorska policja poszukuje sprawców. – Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich osób, które mogą pomóc w namierzeniu napastników. Wszelkie informacje, w tym anonimowe przyjmowane będą osobiście lub pod numerami tel. 32 47 88 281, 32 47 88 337, 32 47 88 200 – dodają żorscy policjanci.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył nagrodę w wysokości 4000 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawców! – Jeśli masz informacje o sprawcach daj znać na mail: [email protected], tel.: 572932323. Gwarantujemy anonimowość – słyszymy w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0