22.6 C
Chicago
piątek, 24 maja, 2024

Belgijscy bogacze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawie 50 miliardów euro – to fortuna, jaką dysponuje najbogatszy Belg w kraju. Tak wynika z badań jednego z flamandzkich dziennikarzy, który opublikował listę 500 najzamożniejszych rodaków. Większość belgijskich bogaczy pochodzi z Flandrii.

Pierwsze miejsce wśród najbogatszych Belgów zajmują właściciele największej firmy piwowarskiej na świecie – z siedzibą w Leuven. Na drugim i trzecim miejscu są biznesmani z majątkiem w wysokości od 3 do 6 miliardów euro. Trzy czwarte osób na liście pochodzi z Flandrii – bogatszej, niderlandzkojęzycznej części Belgii. Według autora rankingu Ludwiga Verduyna, tam jest łatwiej zakładać firmy. W gronie 500 najzamożniejszych Belgów są też piłkarze.

Okazuje się, że większość Czerwonych Diabłów – jak mówi się o członkach belgijskiej reprezentacji – to milionerzy. Najbogatszy z nich – Eden Hazard – dysponuje majątkiem w wysokości ponad 33,5 miliona euro, na co niektórzy Belgowie patrzą z nieskrywaną niechęcią. „To nielogiczne, zarabiać tyle za bycie piłkarzem. Strzeli się trzy gole i ma się fortunę” – powiedziała jedna z mieszkanek Brukseli.

Lista najbogatszych Belgów powstała na podstawie między innymi notowań giełdowych i publicznie dostępnych informacji na temat działalności poszczególnych firm.

Foto: Flickr
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Magdalena Skajewska/Bruksela/em/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520