Będzie upalnie i burzowo

Będzie upalnie i burzowo

Weekend będzie upalny i burzowy. Najgroźniejsze burze wystąpią na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce – zapowiada synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr. W całym kraju na ogół bardzo ciepło.
Dziś na Wybrzeżu i Pomorzu od 20 do 25 stopni. Na północnym-wchodzie termometry pokażą 26-27 stopni. W pozostałych częściach kraju od 28 do 33 stopni. Najcieplej lokalnie na Śląsku – do 34 stopni.
W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać od 80 co 90 km/h. Synoptycy nie wykluczają, że miejscami powieje nawet z prędkością 100 km/h. Burz należy się spodziewać także w nocy z soboty na niedzielę.
Na północy kraju w niedzielę temperatura będzie nieco niższa, ale na południu Polski nadal będzie upalnie. W poniedziałek do Polski napłynie chłodniejsze powietrze. Jednak od połowy tygodnia w centrum i na południu mogą wrócić upały. Termometry w przyszłym tygodniu znowu pokażą około 30 stopni.
IMGW na swojej stronie internetowej w dziale Biometeo przygotowało zalecenia co do dziennego spożycia wody podczas upałów w zależności od regionu kraju.COMMENTS

WORDPRESS: 0