HomePOLSKA

Bank ponownie ostrzega przed oszustami. “Bądź czujny, to atak!” Klienci tracą pieniądze

Bank ponownie ostrzega przed oszustami. “Bądź czujny, to atak!” Klienci tracą pieniądze

Santander Bank Polska ostrzega klientów przed oszustami podszywającymi się pod bank. Duży bank po raz kolejny wydał ostrzeżenie przed oszustwem. – Możesz otrzymać maila z prośbą o dostosowanie się do rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Bądź czujny, to atak! – informuje Santander Bank Polska w specjalnym ostrzeżeniu. O co chodzi?

 

– Uwaga na fałszywe maile dotyczące RODO – czytamy w specjalnym ostrzeżeniu, które opublikował na swojej stronie internetowej Santander Bank Polska. Możesz otrzymać maila z prośbą o dostosowanie się do rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Bądź czujny, to atak! – poinformował duży bank w komunikacie. Link zawarty w wiadomości przekierowuje na fałszywą stronę do logowania. Przestępcy podszywają się pod bank i chcą wyłudzić dane takie jak NIK i hasło.

 

Nie daj się złowić przestępcom – ostrzega Santander Bank. Co mogą zrobić klienci banku? Jak uchronić się przed atakiem? Santander Bank Polska przypomina, że przede wszystkim należy zawsze zwracać uwagę na nadawcę wiadomości. – Jeśli go nie znasz, najlepiej usuń wiadomość – radzi bank w ostrzeżeniu na stronie internetowej.

 

Santander Bank Polska radzi, by w razie wątpliwości skontaktować się z bankiem: – Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa zadzwoń do nas 1 9999 – czytamy.

 

aip

COMMENTS