21 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

ARiMR: Wypłacono najwięcej dopłat od 6 lat

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ubiegłoroczną obsługę dopłat bezpośrednich dla rolników podsumowuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja wypłaciła dotąd niemal 99,8 procent środków, o które wnioskowali beneficjenci. To najlepszy wynik od 2010 roku.

Prezes Agencji Dariusz Golec wyjaśnia, że pozostałe środki także trafią do rolników, ale ich przypadki są jeszcze wyjaśniane. „Cały czas pracujemy nad tym niewielkim odsetkiem wniosków. Z zasady na koniec zostają do obsługi najtrudniejsze sprawy. To są sprawy spadkowe lub takie, które trzeba wyjaśniać z rolnikami bezpośrednio” – tłumaczy.
Agencja zrealizowała dopłaty na nowym systemie informatycznym. W ostatnim miesiącu opozycja twierdziła, że środki dla rolników są zagrożone. „Nic takiego nie miało jednak miejsca” – zaznacza Dariusz Golec. „Jeśli udało się nam zrealizować tę kampanię na tak wysokim poziomie, oznacza to, że system działa poprawnie. Przygotowujemy system i rozbudowujemy go przed tegorocznymi dopłatami. Dodajemy kolejne etapy, kolejne moduły, dostosowując go do obowiązujących przepisów. W związku z tym wszystkie płatności będą poprawnie obsłużone” – zapewnia.
Fundusze w ramach ubiegłorocznych dopłat otrzymało ponad milion trzysta tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520