13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Wędrowali „za lepszym życiem” do Niemiec

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Funkcjonariusze Straży Granicznej  z Placówki w Hrebennem (woj. lubelskie)  zatrzymali w okolicach miejscowości  Kornie dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę, by następnie pieszo kontynuować swą wędrówkę w głąb kraju.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Turcji. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po ujawnieniu śladów na linii granicy państwa.  W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów.

W tym miesiącu to już drugie zatrzymanie osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć „zieloną granicę” na odcinku ochranianym przez  Nadbużański Oddział Straży Granicznej. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Placówki w Hrebennem zatrzymali bowiem dwóch obywateli Ukrainy, którzy również nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

Zarówno obywatele Ukrainy jak i Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Niemiec „w poszukiwaniu lepszego życia”. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

 

Źródło: NOSG

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520