10.4 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Aplikacje, które każdy katolik powinien mieć na smartfonie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kościół katolicki przechodzi technologiczną rewolucję. Jeśli myślisz, że wierni są zamknięci w czterech ścianach kościołów czy salek katechetycznych to się grubo mylisz.

Szerzyć wiarę można stojąc w korku, modlić się w czasie przerwy obiadowej, czytać pisma i słuchać kazań w trakcie porannego biegania albo długiego spaceru z psem. Głośnym wydarzeniem 2018 roku było powstanie „katolickiego Netflixa”, czyli portalu, w którym prezentowane są katolickie filmy. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest ojciec Adam Szustak.

Serwis dominikanie.pl nie jest jeszcze aplikacją mobilną, ale to tylko kwestia czasu. Jakie aplikacje każdy katolik powinien mieć na swoim telefonie? Przegląd najciekawszych propozycji.

 – [b]Zagłębianie Pisma Świętego[/b] jeszcze nigdy nie było takie proste. Nie musisz już odwiedzać biblioteki i wypożyczać albo księgarni i kupować książkę. Pismo święte współcześnie mieści się w kieszeni i każdy może je mieć za sprawą prostej aplikacji. „Pismo święte” umożliwia czytanie całości lub fragmentów, a także zaznaczanie ulubionych fragmentów. Aplikacja podpowiada codzienne czytania z Księgi, zawiera też całkiem sporą listę popularnych modlitw. Aplikacja działa offline, więc jedyne co trzeba zrobić to pobrać i… korzystać. Tekst pochodzi z Biblii Tysiąclecia (IV i V wydanie).
 – Masz kilkanaście minut czasu na modlitwę? Ta aplikacja będzie pomocna w znalezieniu modlitwy opartej na Ewangelii, na każdy dzień. Kilkunastominutowe rozważania modlitewne dostępne jest w formie dźwiękowej i tekstowej, możesz go posłuchać w drodze i przeczytać w domowym zaciszu. Do modlitwy dołączona jest muzyka, dzięki której można się odprężyć i jeszcze mocniej zagłębić w słowa modlitwy. [b]Aplikacja przypomni o regularnej modlitwie,[/b] zagłębi w krótkiej medytacji. „Modlitwa w drodze” działa offline, dlatego z aplikacji skorzystasz, gdziekolwiek jesteś. Autorami treści są jezuici, których misją jest szerzenie wiary rozumianej jako odnajdywanie Boga we wszystkich rzeczach i działaniach.
 – Aplikacja jest już ponad 10 lat na rynku. Inicjatorem i pomysłodawcą aplikacji jest [b]ks. Rafał Jarosiewicz[/b], który ma już na swoim koncie inne, ciekawe realizacje m.in. Mobilny Konfesjonał, Biblioteka dla zmarłych czy Ewangelia na dachach. Dzięki aplikacji codziennie otrzymasz wiadomość, tzw. [b]SMS z Nieba.[/b] Sam zaprogramujesz jaka to będzie wiadomość, wybierając spośród 22 grup tematycznych. W wiadomości otrzymasz intencje mszalne, czytania Biblii, informacje o wydarzeniach, filmach, książkach, pomoc w medytacji. SMS z Nieba to aplikacja darmowa, która dostępna jest dla użytkowników Androida i iOS.
 – Aplikacje mobilne pomagają nam w systematyczności. Dla jednych ważne będzie przypomnienie o treningu, dla innych o regularnym piciu wody, a jeszcze innych zainteresuje aplikacja z harmonogramem [b]czytania Pisma Świętego[/b], które zajmie ostatecznie 90 dni. W aplikacji zobaczysz postępy czytania. O jej sile świadczy na pewno liczba pobrań. Od momentu powstania (2016 rok) to ponad 10 000 instalacji. Aplikacja dostępna na systemy operacyjna [b]Android[/b]. Trwa zbiórka pieniędzy na rozwój aplikacji i stworzenie wersji na [b]iOS[/b].
 – Skarbczyk z modlitwami w Twoim telefonie. Aplikacja zawiera zbiór [b]ponad 1000 modlitw katolickich [/b]w tym modlitwy codzienne, dla dzieci, litanie, nowenny, koronki, godzinki, Gorzkie Żale, psalmy, egzorcyzmy i wiele innych. Aplikacja dla osób w każdym weku, jest możliwość wyboru ekranu jasnego i ciemnego a także wielkości fontów. Ciekawą opcją jest dodawanie własnych modlitw do aplikacji a także poproszenie innych użytkowników aplikacji o modlitwę w wybranej intencji. Modlitewnik przetestowało już ponad 100 tysięcy użytkowników. <a href=”/quiz/5902,wiekszosc_katolikow_nie_wie_jak_odmawiac_rozaniec_>
 – To najważniejsza rzecz, którą musisz zrobić przed spowiedzią. Ważny etap Sakramentu pokuty i jeden z warunków spowiedzi. Już nie musisz korzystać z analogicznej książeczki. [b]Rachunek sumienia [/b]zrobisz w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Aplikacja zawiera rachunek sumienia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także dla młodych małżeństw, prawników, biznesmenów i księży. Wariantów jest jeszcze więcej. To zdecydowana zaleta aplikacji, w której dodatkowo znaleźć można kolejne etapy spowiedzi, oraz modlitwy jej towarzyszące.
 – [b]Papież Franciszek[/b] przeprowadza w Kościele katolickim rewolucję internetową. W ramach jednego z ważnych wydarzeń w Watykanie zaprezentował platformę Światowej Sieci Modlitewnej Papieża: Click To Pray. Franciszek na oczach wszystkich zgromadzonych na placu św. Piotra uruchomił aplikację na tablecie. Aplikacja jest dostępna na systemy operacyjne [b]Android [/b]i [b]iOS.[/b] Można w niej znaleźć miesięczne intencje modlitewne Papieża, wszystkie tajemnice różańca i codzienne modlitwy na poranek, po południe i wieczór. Dzięki aplikacji można modlić się razem, w tych samych intencjach i zobaczyć ilu innych wiernych a całym świecie już odmówiło swoją modlitwę. W pierwszym miesiącu funkcjonowania [b]Click to Pray[/b] papież Franciszek zachęcił internautów do modlitwy „za młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując przykład Maryi, odpowiedzieli na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii”. [b]Pobierz i módl się [/b]ze światową wspólnotą Kościoła.
 – Projekt zrealizowany z wielkim rozmachem. [b]Największe słuchowisko radiowe w Europie[/b]. Aplikacja, w przygotowanie której zostali zaangażowani znani i lubiani aktorzy. Swojego głosu do wydania Biblii Audio udzielili: Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Franciszek Pieczka, Piotr Adamczyk, Artur Żmijewski, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska i Krystyna Janda. Twórcy chwalą, że stworzyli „film bez obrazu”. Sprawdzić aplikację mogą użytkownicy [b]Android[/b]a i [b]iOS[/b]. [b]Teksty z Pisma Świętego[/b] są oryginalne, niezmienione. Oprócz czytań aplikacja zawiera efekty dźwiękowe i oryginalne podkłady muzyczne.
 – Kościół katolicki przechodzi technologiczną rewolucje. Jeśli myślisz, że wierni są zamknięci w czterech ścianach kościołów czy salek katechetycznych to się grubo mylisz. Szerzyć wiarę można stojąc w korku, modlić się w czasie przerwy obiadowej, czytać pisma i słuchać kazań w trakcie porannego biegania albo długiego spaceru z psem. Głośnym wydarzeniem poprzedniego roku było powstanie „katolickiego Netflixa”, czyli portalu, w którym prezentowane są katolickie filmy. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest ojciec Adam Szustak. Serwis dominikanie.pl nie jest jeszcze aplikacją mobilną, ale to tylko kwestia czasu. Jakie aplikacje, które każdy katolik powinien mieć na swoim telefonie? Przegląd najciekawszych propozycji.

a.w. AIP
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520