Apel Rady Mediów Narodowych ws. lustracji

Apel Rady Mediów Narodowych ws. lustracji

Rada Mediów Narodowych zaapelowała do zarządów spółek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej o niezatrudnianie byłych pracowników, współpracowników służb specjalnych PRL. Zaapelowała także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy, mającej wpływ na treść programu. Apel przyjęto na dzisiejszym posiedzeniu Rady.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że w tej sprawie Rada nie będzie sprawdzać działań zarządów mediów publicznych, bo apel nie jest żadnym aktem wykonawczym. Dodał jednak, że jest pewny, iż w tej sprawie zarządy mają taki sam pogląd jak Rada. Zaznaczył, że działania i reakcja na ten apel leży w gestii zarządów mediów publicznych.
Krzysztof Czabański powiedział, że byli współpracownicy służb specjalnych PRL nie powinni pracować w mediach publicznych. Podkreślił, że ze względów moralnych należy przypomnieć, że “media publiczne to nie jest miejsce, w którym powinni się znajdować”. Dodał, że po 1989 roku wciąż są kłopoty, żeby państwo było “przyzwoite w tej sprawie”.
Krzysztof Czabański przyznał, że podobne zasady powinny obowiązywać także w mediach komercyjnych, ale dodał, że na ich działalność Rada Mediów Narodowych nie ma wpływu.
W dzisiejszym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wziął udział Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka.

Mariusz Pieśniewski, Fot. PolskaPressCOMMENTS

WORDPRESS: 0