Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Niemiec: Wyjaśniłem skąd nasz sprzeciw wobec gazociągu Nordstream 2

Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Niemiec: Wyjaśniłem skąd nasz sprzeciw wobec gazociągu Nordstream 2

Prezydent Andrzej Duda powiedział po spotkaniu z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem, że jednym z jego tematów była kwestia budowy gazociągu Nordstream 2. 

Polski prezydent uważa, ze jest to kwestia bezpieczeństwa energetycznego Europy jako całości. Andrzej Duda podkreślił, że Polska płaci Rosji za gaz więcej niż Niemcy, co wynika z tego, że nasz kraj nie ma pełnej dywersyfikacji dostaw. “Zostaliśmy przymuszeni, aby kupować gaz od Rosji, a Rosja i Gazprom tę sytuację wykorzystały” – powiedział prezydent. “Chcemy, aby takiej sytuacji na przyszłość nie było, dlatego realizujemy nasze projekty gazowe, chcąc zapewnić bezpieczeństwo gazowe nam i naszym sąsiadom” – powiedział Andrzej Duda.
Wśród innych tematów poruszonych podczas rozmowy znalazły się kwestie dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, sytuacji na Ukrainie oraz historii obu krajów.
Frank Walter Steinmeier przebywa w Polsce z dwudniową wizytą. Jutro ma zasadzić drzewo w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mile/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0