Amerykanin sprząta Poznań. Robi to dla swojego psa. “Jest pełno tłuczonego szkła i odchodów gołębi”

Amerykanin sprząta Poznań. Robi to dla swojego psa. “Jest pełno tłuczonego szkła i odchodów gołębi”

Ruch #10minutesadaychallenge, zapoczątkowany przez Hiszpana – Miquela Garau Ginarda – rośnie w siłę. Teraz Amerykanin postanowił przynajmniej raz w tygodniu poświęcić dziesięć minut na sprzątania najbliższej okolicy. Zainspirował go do tego Miquel, a także… jego pies, z którym codziennie chodzi na spacer. – Chcę czas z rodziną i zwierzakiem spędzać na świeżym powietrzu w czystej okolicy – mówi Patrick Perrigue.

Mówi, że do tego by codziennie zakasać rękawy, ubrać rękawiczki i posprzątać okolice przystanku PSA Kurpińskiego na poznańskim Piątkowie, zainspirował go jego pies – Lola. To dla niej i dla innych zwierząt domowych chce oczyścić okolice, by spacery z czworonogiem były jeszcze przyjemniejsze i bezpieczne.

 

Amerykanin Patrick Perrigue kontynuuje akcję #10minutesadaychallenge zainicjowaną przez Hiszpana Miquela Garau Ginarda. Zachęca tym samym innych mieszkańców Poznania, by codziennie poświęcili dziesięć minut i posprzątali najbliższą okolicę.

 

Amerykanin sprząta Poznań

 

– Pochodzę z Kalifornii. W Poznaniu mieszkam od trzech lat z moją żoną Polką i córeczką. Codziennie wychodzę z moim psem na spacer. Niestety, podczas jednego z nich Lola przecięła sobie łapy szkłem. Zaczęła utykać. Poza tym w moim sąsiedztwie otworzyły się sklepy z alkoholem i bary z kebabem. Od tej pory jest tam bardzo brudno – mówi Patrick Perrigue.

 

Jak sam mówi, także okolice przystanków PST są bardzo zaniedbane i zanieczyszczone. – Jest pełno tłuczonego szkła, odchodów gołębi, porozrzucanych papierosów. Tysiące ludzi przechodzi przez ten tunel każdego dnia. Stoją na gołębich odchodach, na porzucanych petach. Uświadomiłem sobie też, że mój pies jest narażony na niebezpieczeństwo – mówi Patrick Perrigue.

 

Ruch #10minutesadaychallenge

 

Z mediów dowiedział się, że w Poznaniu działa Miquel Garau Ginard, który zapoczątkował #10minutesadaychallenge.

 

– Jest znany z tego, że sprząta śmieci w Poznaniu. Skontaktowałem się z nim. Przyszedł do mojego domu następnego dnia i wspólnie posprzątaliśmy moją najbliższą okolicę. To bardzo inspirująca osoba. Zmienił moje podejście do problemu śmieci. Dlatego w każdy weekend sprzątam okolicę. Moje działania zainspirowały innych do robienia tego samego. Ruch Miquela jest zaraźliwy i rośnie. Kolejny mieszkaniec Piątkowa, widząc, że sprzątam, postanowił robić to samo – opowiada Patrick Perrigue.

 

– Polska to piękny kraj. Uwielbiam tu mieszkać. Mam nadzieję, że problem zaśmiecenia wkrótce się skończy. Wystarczy czasu, a kolejne osoby podejmą wyzwanie – dodaje.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0