HomeCiekawostkiOpolskie

Tegoroczny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu potrwa potrwa cztery dni na początku czerwca

Tegoroczny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu potrwa potrwa cztery dni na początku czerwca

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu ma się odbyć od 5 do 8 czerwca. Na deskach słynnego amfiteatru pojawią się gwiazdy i debiutanci z kręgu popu, rocka i alternatywy. Wszystkie koncerty pokaże Telewizja Polska.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski i prezes TVP Jacek Kurski podpisali porozumienie w sprawie organizacji 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Odbędzie się on od 5 do 8 czerwca i będzie się składał z sześciu koncertów, które pokaże Telewizja Polska. – Udało się zbudować formułę festiwalu otwartego, przekraczającego gatunki muzyczne i balansującego pomiędzy rodzajami muzyki o zróżnicowanej estetyce tak, by było to wydarzenie, które przyciąga widzów o różnej wrażliwości i potrzebach – powiedział Jacek Kurski podczas konferencji prasowej w Warszawie.

 

Festiwal Opole 2020 w piątek (5 czerwca) otworzy koncert „Wielka Gala – Od Opola do Opola”, podczas której uhonorowani mają być “najciekawsi artyści minionego roku, a także ci, którzy w 2020 obchodzą jubileusz pracy scenicznej”. Potem odbędą się coroczne “Debiuty”. Na drugi dzień (6 czerwca) zaplanowano „Premiery” oraz koncert piosenki literackiej „A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów”.

 

Natomiast na trzeci dzień 57. KFPP (7 czerwca) zapowiadana jest trzygodzinna podróż w przeszłość. Wszystko za sprawą koncertu “Hulali w Opolu”. “Publiczności zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki” – napisano w oficjalnym komunikacie.

 

Zamknięciem festiwalu Opole 2020 będzie w poniedziałek 8 czerwca koncert “Scena Alternatywna”, organizowany przez TVP Kultura. Niebawem Telewizja Polska rozpocznie nabór do „Debiutów” i „Premier”. Selekcji wykonawców dokona rada artystyczna – przedstawiciele TVP, miasta Opole, dziennikarze muzyczni i artyści. Dyrektorem artystycznym imprezy jest Remigiusz Trawiński.

 

aip

COMMENTS