HomeŚwiat

Ambasador Niemiec o słowach Putina. “Stanowisko rządu federalnego jest jasne…”

Ambasador Niemiec o słowach Putina. “Stanowisko rządu federalnego jest jasne…”

Ambasador Niemiec poparł stanowisko polskiego rządu po słowach prezydenta Rosji Władimira Putina. “ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski” – podkreślił Rolf Nikel.

Ambasador Niemiec w Polsce wypowiedział się na Twitterze: “Stanowisko rządu federalnego jest jasne: Pakt Ribbentrop-Mołotow służył przygotowaniu zbrodniczej wojny napastniczej hitlerowskich Niemiec przeciw Polsce. ZSRR wspólnie z Niemcami uczestniczył w tym brutalnym podziale Polski”.

Rosyjski prezydent oskarża Polskę o zmowę z faszystowskimi Niemcami. Stwierdził też, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Do słów Władimira Putina odniosła się Georgette Mosbacher. “Drogi Prezydencie Putin, to Hitler i Stalin zmówili się, aby rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt” – czytamy na Twitterze ambasador USA.

Wczoraj na szkalujące Polskę słowa prezydenta Rosji odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. W specjalnym oświadczeniu szef polskiego rządu napisał między innymi: “Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie”.

iar / gaj

COMMENTS