Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary. Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym ochroniarzom “Elektromisu”. Mirosław R. i Dariusz L. w 1992 roku mieli uczestniczyć w uprowadzeniu dziennikarza , który pisał nieprzychylne artykuły na temat firmy, w której pracowali.

Według ustaleń prokuratury, oskarżeni 1 września 1992 roku mieli podając się za policjantów skłonić Ziętarę do pojechania ich samochodem przypominającym radiowóz. Potem mężczyźni mieli przekazać dziennikarza innym osobom, które dokonały jego zabójstwa, zniszczenia i ukrycia zwłok – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. Według prokuratorów motywem zbrodni była praca zawodowa Jarosława Ziętary, który w swoich artykułach prasowych opisywał związki świata przestępczego z kierownictwem “Elektromisu”. Śledczy nie wskazują jednak, kto dokonał morderstwa.
Oskarżeni nie przyznają się do zarzucanych im czynów, a złożone przez nich wyjaśnienia przeczą ustaleniom śledztwa. Za zarzucane przestępstwa grozi im od ośmiu do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.
W Sądzie Okręgowym w Poznaniu trwa proces, w którym Aleksander G. jest oskarżony o podżeganie do porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Mariusz Pieśniewski/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0